F.A.Q.

Cum îmi pot urmări coletul cu cartela SIM WINDTRE?

  • 17 March 2021
  • 0 risposte
  • 706 visualizzazioni

Livello utente 5
Badge

Pentru a controla starea comenzii cartelei tale SIM și pentru a ști unde se află coletul tău, deschide e-mailul de confirmare a comenzii pe care ți l-am trimis și fă clic pe „Urmărește expedierea” sau intră în secțiunea Comenzi din Zona Clienți unde vei vedea rezumatul comenzii și data de livrare prevăzută pentru cartela ta SIM WINDTRE.

Primesc o notificare după ce cumpărarea cartelei SIM Online a fost finalizată?
Da, vei primi un e-mail de confirmare a comenzii la adresa introdusă în secțiunea Date de Contact în timpul procesului de cumpărare.

Pot anula o comandă după ce am cumpărat online oferta și cartela SIM?
Anularea unei comenzi nu poate fi făcută direct online odată finalizată cumpărarea. Cu toate acestea, este posibil să se exercite dreptul de retragere în termen de 14 zile de la primirea comenzii.

Pot schimba adresa, numărul de telefon, data sau ora de livrare?
Data și/sau ora de livrare nu pot fi modificate direct online odată finalizată cumpărarea, însă poți solicita ulterior eventuale modificări contactând direct operatorul nostru de logistică la număul 0358032612 (activ de luni până vineri în intervalul 09:00-18:00). De asemenea, operatorul logistic poate fi contactat direct pentru a comunica adresa și/sau numărul de telefon corect sau altul decât cel indicat în comandă.

Cât durează activarea noii mele cartele SIM cumpărată Online?
Pentru a finaliza procesul de activare a cartelei SIM este nevoie de maxim 48 de ore de la rezultatul ok până la procedura de identificare video sau, dacă ai ales modalitatea de activare prin curier, de la efectuarea livrării. După ce procedura de identificare video a reușit, cartela SIM se activează automat în termen de 48 de ore.

Ce se întâmplă dacă în momentul livrării cartelei SIM nu am o fotocopie a documentului la mine?
Prin procedura de recunoaștere video nu trebuie să fii prezent obligatoriu la livrarea cartelei SIM. În momentul livrării vei primi un e-mail cu instrucțiunile pentru activarea cartelei SIM. Dacă ai ales identificarea prin curier, procesul nu poate fi finalizat fără o fotocopie a documentului, prin urmare produsul va reveni la depozit și va fi gestionat ca retur.


Non trovi quello che stavi cercando? Chiedi alla Community!